Dobrý den, velice vám
děkuji za návod na toto
pouzdro. už dlouho jsem
toužila si takové
ušít a i když mé
šicí zkušenosti jsou
jen zanedbatelné, podle
vašich fotek s popisky
to šlo úplně samo.
Ještě jednou díky a
těším se na další
skvělé nápady. 25.02.2014
Dlouho, předlouho jsem se k šití nedostala, ale pak nám přijela návštěva rovnou ze šachového turnaje, která si přivezla úplně nové krásné dřevěné šachy - a k nim ošklivou žlutohnědou šachovnici... Nu, nedalo mi to, během jednoho příjemného večera na začátku léta jsem proměřila originální papírovou šachovnici, pak hrábla do šuplíku s látkami a nařezala spoustu čtverečků ve světlých a tmavých tónech. Protože šachistka je malá slečna, je šachovnice barevná a docela veselá.
Je to úplná maličkost, která potěšila - a pokud vím, tak dobře slouží. Uvažuji, že jen jak bude chvilka času, sednu a ušiju jednu i pro nás. Popravdě, mám to od mých princezen přímo nakázáno...
A co je k ní potřeba?
Jen málo - celkem 32 bílých a 32 tmavých čtverců 7x7 cm, 3,5 cm široký černý proužek na olemování šachých polí, jako výplň jsem použila sakon (zažehlený k zádíčkům), slabé plátno na zádíčka, spoustu nitě do barvy polí na quiltování a úplně nakonce 3,5 cm široký světlý proužek na začištění. začišťuji v ruce, vypadá to mnohem lépe, jen to bohužel docela trvá...
Ušitá šachovnice - aneb cvičení sešití jednoduchých čtverců. Zde jsem zkusila poprvé šít hustým stehem a rozžehlit švy na obě strany - snažila jsem aby se nevytvořily nerovnost - a zdá se mi, že zde to bylo ku prospěchu věci, šití bylo přesnější a příjemné.
Detail prošití - zvolila jsem prošití každého čtverce květinou v barvě pole, jen tak od oka, bez předkreslení - šlo to překvapivě dobře. Střed polí je ve středu kvítka rovný a hladký a figury dobře stojí. Vyměnila jsem vždy vrchní i spodní nit a shodli jsme se, že i barevná síť květů na rubové straně působí zajímavě.
No a když zbyde čas - figury i šachovnice se dají složit do cestovního sáčku...